Casa Martinez Refugio Sereno
| Wi-Fi | Mat/Dryck Bar/lounge | Barnvänligt Barnsängar |
| Luftkonditionering | Husdjur Husdjur tillåtna |
Casa Martinez Refugio Sereno Santiago De Los Caballeros med 3 sovrum, som ligger endast 600 meter från Leon Centre, är perfekt för upp till 5 gäster.
Den här villan med 2 badrum har ett behändigt läge inom 2 km från Monumento de Santiago. Ungefär 10 minuters bilresa från den här villan hittar du Santiago Apostol Cathedral, medan Casino Gran Almirante ligger ungefär 15 minuters bilfärd bort.
Gästerna erbjuds utsikt över trädgården. I badrummet finns även en separat toalett. Gästerna kan också njuta av bekvämligheten med hårtorkar, badlakan och handdukar.
Gästerna är välkomna att förbereda måltider i ett komplett kök. Det finns också matplats och utomhusmatplats. I köket finns även te-/kaffebryggare, kylskåp och köksredskap. Restaurangen Ristorante Trinacria, som erbjuder italienska rätter, ligger mindre än 350 meter bort.
- Lokala sevärdheter
- Instituto Superior de Formacion Docente Salome Urena Recinto Emilio Prud'Homme3159 km
- Fästningen San Luis historiska museum3423 km
- La Sirena Plaza2465 km
- Edificio Ercilia Pepin de la Universidad Autonoma de Santo Domingo3569 km
- Domyn Mall2380 km
- Boreal Television2811 km
- Iglesia Santa Teresa de Jesus3413 km
- Iglesia Bautista de la Gracia2744 km
- Flygplatser
- Cibao internationell flygplats11 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Wi-Fi
- Parkering
- Säkerhetsfack
- Husdjur tillåtna
Mat och drycker
- Torktumlare
- Köksgeråd
- Bar/lounge
- Matplats utomhus
Aktiviteter och avkoppling
- Trädgård
På rummet
- Luftkonditionering
- Sittgrupp
- Uteplats
- Terrass
- Te- och kaffefaciliteter
- Matbord
- Strykservice
- Tvättmaskin
- Gratis toalettartiklar
- LCD-TV
- Barnsängar
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Hur långt är det från Casa Martinez Refugio Sereno till Cibao internationell flygplats?
Casa Martinez Refugio Sereno ligger inom 20 minuters bilresa från Cibao internationell flygplats. - ❓
Vilka betalningsmetoder accepterar Casa Martinez Refugio Sereno?
Casa Martinez Refugio Sereno accepterar betalningsmetoder som Mastercard och Visa. - ❓
Erbjuder Casa Martinez Refugio Sereno ett kök?
Casa Martinez Refugio Sereno har ett komplett kök med te-/kaffebryggare, kylskåp och köksredskap. - ❓
Kan vi ta med våra husdjur till denna semesterbostad?
Ja, husdjur är tillåtna på denna semesterbostad. - ❓
Vilken utsikt erbjuds i semesterbostaden?
Utsikten över trädgården erbjuds till gästerna i semesterbostaden. - ❓
Vilka anmärkningsvärda attraktioner bör vi se när vi bor på Casa Martinez Refugio Sereno?
På Casa Martinez Refugio Sereno kan du utforska Santiago De Los Caballeross viktigaste landmärken, inklusive Monumento de Santiago (2 km), Casino Gran Almirante (2,1 km) och Santiago Apostol Cathedral, som finns inom 10 minuters bilresa.